اخذ ویزای تایوان
قیمت تور کانادا
خدمات وی اف اس در هروی سنتر
تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
پل پياده رو ساخت سوله
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :شايگان
تاريخ: ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۰:۰۳

عبور كردن بيشتر افراد از عرض خيابان، مخصوصا اگر خيابان پهن باشد سخت است. بهمين منظور شهرداري ها اقدام به ساخت پل عابر پياده براي عبور و مرور عابرين مي كند.

اكثر مواقع پل هاي پياده رو را در مكانهاي پر رفت و آمد عابرين مثل چهار راه ها نصب مي كنند تا از ترافيك خودرويي كاسته شود.

وقتي يك پل پياده رو مي بينيد مطمئنا اين پل براي آسايش و آرامش شما و كم شدن آلودگي و ترافيك شهري ساخته شده است. اما اكثر اوقات ديده شده افرادي بدون توجه به پل از عرض خيابانها عبور مي كنند.

اهميت و مزاياي پل پياده رو

 • تامين امنيت عابرين
 • كاهش ترافيك شهري و انساني
 • كاهش سوخت و آلودگي صوتي و هوا

ناديده گرفت پل هاي عابر پياده معضل است. براي ساخت يك پل عابر پياده مسئولان و مهندسين شهرداري  با صرف مطالعه و زمان زياد، مكان مناسب براي احداث پل پياده رو را پيدا كرده، طرح و نقشه آن را كشيده، بودجه ي آن را با نامه نگاري هاي فراوان اختصاص داده، و بعد از تعيين كارفرما و تخصيص بودجه اقدام به احداث پل عابر پياده مي كنند. پس بياييم براي بهتر شدن زندگي شهريمان از پل هاي پياده رو استفاده كنيم.

عابر پياده در طراحي هاي شهري داراي اهميت فراواني است. البته لازم بذكر است كه در ايران اين موضوع با دقت بررسي نمي شود، اما هنگام طراحي و نقشه كشي يك طرح، بايد بدان توجه ويژه اي داشت.

در ايران اغلب طراحي خيابانها و معابر با توجه به وسايل نقليه طراحي مي شود و كمتر به عبور و مرور افراد در آن توجه مي شود. بنابراين انسانهايي كه از اين فضاها استفاده مي كنند پس از گذشت مدتي در عبور و مرور خود دچار مشكل مي شوند.

شهرها بايد طوري ساخته شوند، كه يك عابر پياده در هنگام پياده روي در سطح شهر احساس امنيت و آرامش كند. اين امر موجب بالا رفتن سطح رفاه شهر، بالا رفتن سطح اميد در زندگي و خيلي چيزهاي ديگر مي شود.

بايد توجه داشت كه خودروها، روز به روز بيشتر مي شوند و تقريبا امروزه هر خانواده 1 تا 2 خودرو در اختيار دارد. با اين تفاصير اگر فكري به حال طراحي شهري و عبور و مرور آنها نكنيم، خودمان ضرر خواهيم كرد.

البته اين ماييم كه بايد درخواست كنيم و استفاده! در خيلي از جاها شاهد هستيم با وجود پل هوايي براي عابرين، افراد از سطح خيابان عبور مي كنند.

البته به مهندسين شهرداري هم بايد خرده گرفت كه در برخي از جاها، پل هاي پياده رو را درست و متناسب با نياز عابرين نصب نكرده اند.

دلايل ساخت پل عابر پياده رو

از دلايل مهم ساخت و احداث پل عابر پياده ، افزايش ايمني عبور افراد است چرا كه بيشترين آمار خطر در حوادث جاده اي مربوط به همين عابرين پياده مي باشد.

شما به عنوان يك عابر پياده نبايد قوانين عبور و مرور را زير پا بگذاريد. درست است كه در سوانح رانندگي هميشه حق با عابر است اما ما نيز بايد وجدان را حاكم كنيم و از قوانيني كه مربوط به عابرين است پيروي كنيم تا كمتر شاهد سوانح رانندگي باشيم.

” پل هاي پياده رو كه در اصل به عنوان گذرگاه هاي عرضي غير همسطح روگذر طبقه بندي مي گردند، جزيي از امكانات شهري براي تسهيل عبور افراد و افزايش ايمني در هنگام تردد هستند تا از حوادث ترافيكي و جاده اي بكاهند. ”

ساخت پل هاي عابر پياده در تهران

اگر قصد ساخت پل پياده رو ( يا همان پل هوايي عابرين ، يا پل عابر پياده ، يا پل روگذر پياده ) را داريد مي توانيد از خدمات شركت باديز استفاده كنيد. شركت باديز پيشرو در ارائه خدمات و ساخت سازه هاي فلزي در تهران با خدمات زير در خدمت شماست:

 

با ما براي ساخت پل پياده رو ، ساخت اسكلت فلزي و ساخت سوله همراه باشيد.

منبع:پل پياده رو


برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]